zdrowie artykuły

img

Na koniec, jeśli zainteresowała Was ta tematyka i chcielibyście się dowiedzieć więcej na jej temat, piszcie w komentarzu, a być może w przyszłości rozwinę ten temat w kolejnych tekstach. Jest to oczywiście dodatkowa odpowiedzialność, jednak podoba mi się ona. Wyznacznikiem jest dla mnie mój brat, który czasem potrafi nawet pochwalić to co mu przygotuję ;) Dzisiaj jeżdżąc na zawody jestem w zasadzie samowystarczalny pod względem żywieniowym.

Głównym, jeśli nie jedynym powodem rozpoczęcia współpracy z dietetykiem była dla mnie chęć podniesienia swojego poziomu sportowego. Tym bardziej, jeśli czasem słyszysz od swoich bliskich „Rany, jak ty możesz tyle jeść?!” Jak widać czasem wszystko zależy jedynie od sposobu podania.

Nowe potrawy najzwyczajniej w świecie zaczęły mi smakować, a składniki, które do tej pory były dla mnie nieprzystępne, nagle okazały się całkowicie jadalne. Okazało się jednak, że obawy były całkowicie nieuzasadnione, a przestawienie się na ‘nowe menu' nie tylko nie sprawiło mi problemu, ale wręcz okazało się bardzo przyjemne. Najbardziej obawiałem się, że zwyczajnie nie będę w stanie zmusić się do jedzenia nowych rzeczy, że zatnę się i nic z tego nie będzie.

Z jednymi zaprzyjaźniłem się szybciej, z innymi wolniej, ale ważne że jakoś się udało ;) Ubiegłej zimy postanowiłem jednak, że pora z tym skończyć i wykorzystać największe pole do poprawy jakim wtedy dysponowałem. W ciągu tych paru miesięcy ścigania udało mi się osiągnąć wiele rzeczy, których nieprzerwanie marzyłem od kilku lat.

Zdrowa dieta w czasie ciąży powinna zapewnić zdrowie nie tylko przyszłej mamie, ale przede wszystkim rosnącemu w jej łonie dziecku. Nie pij alkoholu, gdyż może spowodować u dziecka wady rozwojowe. Ograniczaj spożywanie białego pieczywa, napojów gazowanych i słodyczy , ponieważ sprzyjają nadwadze.

Dieta doświadczalna - specjalnie skomponowane pożywienie wykorzystywane w badaniach żywieniowych, które mogą być prowadzone na zwierzętach laboratoryjnych lub ludziach. W medycynie pod nazwą dieta rozumie się dietę leczniczą. Dieta lecznicza, dieta terapeutyczna - żywienie, w którym z przyczyn zdrowotnych zmodyfikowano podaż składników energetycznych i substancji odżywczych.

Dieta zwyczajowa (naturalna) - powszechny w danej społeczności sposób odżywiania się. Tylko wtedy, gdy poprawisz swój styl życia na lepszy, na stałe będziesz się zdrowo odżywiać, ćwiczyć, osiągniesz wymarzoną sylwetkę i utrzymasz dobre zdrowie. Czy dieta przez internet jest skuteczna?

Mając te informacje, ustalam wielkość porcji, gramaturę poszczególnych składników tak, aby dieta była w pełni zbilansowana i zdrowa. W pierwszej kolejności obliczam Twoje zapotrzebowanie na energię, makroskładniki diety oraz wszystkie witaminy oraz makro i mikroelementy. W dosyć krótkim czasie z grubasa, którego jedyną aktywnością było siedzenie przy komputerze, zrobił fit freaka :) Motywuje i ustala dietę pod Ciebie, a poza tym to spoko człowiek z niego ;)

Jestem bardzo zadowolony z tego jak wyglada wspolpraca przez ten caly okres. Współpracuje z Michałem już ponad 6 miesięcy i jestem zadowolony że współpracy jak najbardziej polecam. Wiem, że będzie jeszcze lepiej, bo Michał to człowiek potrafiący motywować i wykazujący się dobrą intuicją i empatią względem podopiecznych.

Jesz 3 ;) Posiłki przesmaczne, efekty super - przekonaj się sam/a, że warto. Wspólnie analizujemy postępy na podstawie przesyłanych co 14 dni raportów oraz Twojej opinii, samopoczucia i zadowolenia.

Top